Σχολική περίοδος 1999-2000

Σχολική περίοδος 2000-2001

Σχολική περίοδος 1999-2000

Στα μέσα περίπου του Ιανουαρίου 2000 αποκτήσαμε ηλεκτρονικό υπολογιστή στο σχολείο μας. Σε κάθε ευκαιρία που βρίσκουμε λοιπόν τον παιδεύουμε και μας παιδεύει.

Τον Ιανουάριο του 2000 αρχίζει και η παρουσία μας στο Internet.

Στις 25 Μαρτίου 2000, γιορτάσαμε την Εθνική μας Γιορτή, καταθέτοντας στεφάνια και κάνοντας παρέλαση στο χωριό μας.

Την παραμονή, 24 Μαρτίου, παρουσιά-σαμε σε χώρο του σχολείου μας, θεατρικό σκέτς και ποιήματα.

(Δείτε και τη σελίδα μας "Εκδηλώσεις")

Στις 19 Απριλίου 2000, μαθήτριες του Σχολείου μας πήραν μέρος στους σχολικούς αγώνες στίβου που οργάνωσε ο Δήμος Θηβαίων στο Εθνικό Στάδιο της Θήβας.

Στις 25 Μαίου 2000 το σχολείο μας διοργάνωσε μια εκδρομή στη Λίμνη Πλαστήρα στην Καρδίτσα. Στην εκδρομή αυτή πήραν μέρος όλοι οι μαθητές και πολλοί από τους γονείς τους. Ήταν η πρώτη φορά που επισκεφθήκαμε την περιοχή αυτή και πραγματικά το θέαμα μας εντυπωσίασε.

Τα σχολεία τέλειωσαν ήρθε η ώρα των διακοπών, η ώρα της θάλασσας

και της ξεγνοιασιάς.

Καλό Καλοκαίρι !!!