Εκδηλώσεις

Παρά το γεγονός ότι το σχολείο μας είναι αρκετά μικρό πραγματοποιεί συχνά σε συνεργασία και με το Νηπιαγωγείο Νεοχωρακίου διάφορες εκδηλώσεις, κυρίως στα πλαίσια των καθιερωμένων σχολικών εορτών.

Σχολική περίοδος 1999-2000

Σχολική περίοδος 2000-2001

1999-2000

Τη φετινή σχολική χρονιά γιορτάσαμε την "28η Οκτωβρίου 1940", με ποιήματα, τραγούδια αλλά και το θεατρικό : "Τι να 'ναι το '40 ;"

Στις 17 Νοεμβρίου τιμήσαμε την επέτειο εξέγερσης των φοιτητών του Πολυτεχνείου, πραγματοποιώντας σε αίθουσα του σχολείου μας, προβολή σλάιτς με φωτογραφικά ντοκουμέντα των ημερών εκείνων.

Τα Χριστούγεννα παρουσιάσαμε τα θεατρικά μονόπρακτα " Από καλικάτζαροι καλοί " και " Τα Χριστούγεννα των μασταπανάλλοι ".

Από καλικάτζαροι … καλοί Τα Χριστούγεννα των μασταπανάλλοι

Στις 10 Μαρτίου 2000 κάναμε ένα αποκριάτικο πάρτι στο οποίο μασκαρευτήκαμε, τραγουδήσαμε και χορέψαμε όσο μπορούσαμε.

Το πάρτι μας

Στις 25  Μαρτίου, παρουσιάσαμε το θεατρικό έργο "Μπουμπουλίνα, η ηρωίδα των Σπετσών " με συμμετοχή σ' αυτό όλων των μαθητών του σχολείου.

Φωτογραφίες από το θεατρικό μας

Τις μέρες λίγο πριν από τις διακοπές του Πάσχα, παρακολουθήσαμε σε αίθουσα του σχολείου μας, τα πάθη του Χριστού από την κινηματογραφική ταινία " Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ".

Σχολική περίοδος 2000-2001

Το χωριό μας